יום הולדת לילדים, בעיקר לקטנים שבהם, הינו אירוע מיוחד במינו. מצד אחד כל שנה הוא גדל יותר ויותר, וזה מרגש לראות כמה הוא השתנה מהשנה שעברה. מצד שני, הוא לא מספיק גדול כדי לארגן לעצמו את יום הולדת לילדים, וכאן ההורים נכנסים לתמונה.
ארגון ימי הולדת לילדים הינה משימה לא פשוטה בכלל, ורוב ההורים נכנסים ללחץ מכמות הפרטים שיש לחשוב עליהם ומכמות המשימות, אבל אם תהיו רגועים ותפעלו על פי הרשימה, תגלו שזה הרבה יותר קל ממה שחשבתם.

איך מארגנים מסיבת יום הולדת

אין ספק שארגון נכון מאפשר הכנת יום הולדת לילדים מוצלח שכולם היו סמחים, גם הילדים וגם האורחים. הכנות צריכות להתחיל לפחות חודש לפני יום הולדת לילדים כדי שיהיה זמן לבדוק מספראופציות ולסגור עם הספקים השונים של יום הולדת לילדים.

בחירת מקום האירע

בחירת המקום של יום הולדת לילדים תלוי בכמה גורמים חשובים כמו: מספר המוזמנים, גיל הילדים, התקציב שלכם ועוד. יש כאלה שמעדיפים לארגן יום הולדת לילדים בבית ועם יש לכם חצר אז הרבה יותר טוב. אפשר לארגן את אירוע במתנסים המקומים שבדרך כלל יכולים לספק אולם גדול יותר מהבית שלכם. אפשר גם להשכיר מקומות מיוחדים עבור יום הולדת לילדים.

רשימת אורחים ליום הולדת לילדים

הדבר הראשון שצריך לעשות כאשר מארגנים יום הולדת הוא להחליט על רשימת המוזמנים. המשפחות, החברים וכמובן, החברים של הילדים. ככל שתקדימו לעשות את הרשימה, כך תקלו על עצמכם בהמשך הארגון. טיפ קטן – תשמרו את הרשימה גם לאחר מסיבת יום ההולדת, תוכלו להשתמש בה כבסיס לארגון ימי הולדת בעתיד.

אוכל עבור יום הולדת לילדים

אם המסיבה מורכבת בעיקר מילדים, האוכל צריך להיות מותאם לילדים, כלומר, ממתקים, חטיפים ונשנושים בדמות פיתות, ממרחים וצ’יפס. לעומת זאת, אם המסיבה שלכם מכילה רוב של מבוגרים, הם יעריכו אוכל יותר מעניין כמו סושי, כריכונים מתוחכמים וכמובן, שתייה חריפה.

עוגה עבור יום הולדת לילדים

ככל שהילד קטן יותר, כך העוגה הופכת לחלק מרכזי יותר בארגון ימי הולדת. אם בחרתם להזמין עוגה ולא להכין בבית, תדאגו לבחור עוגה שתתאים לטעמו האישי של הילד, ושתהיה גדולה מספיק כדי להאכיל את כל האורחים. אם החלטתם לאפות עוגה, תתעלמו לרגע מכל חוקי הבריאות שאתם מנחילים בבית ותכינו עוגה טובה, מצופה שוקולד, קצפת ואפילו צבעי מאכל אם צריך. נכון, זה באמת לא יהיה הכי בריא בעולם, אבל פעם אחת בשנה אפשר להתפרע ולתת לילד עוגה שהוא ממש יאהב.

הפעלות יום הולדת לילדים

יש אורחים, יש כיבוד ואפילו יש עוגה. מה עושים במהלך כל המסיבה? עבור ילדים קטנים (תשע ומטה) כדאי לשקול את האפשרות לשכור הפעלה חיצונית – קוסם או ליצן שיחסכו לכם את ארגון יום ההולדת. עבור ילדים גדולים יותר, פשוט תשבו איתם ותחליטו ביחד מה הכי כדאי לעשות – אם הילד רוצה סרטים מצוירים, תלכו ביחד לחנות הוידיאו או הדי.וי.די ותבחרו את הסרטים.
אם הילד מעדיף משחקים, תעזרו לו להכין את כל המשחקים שאהובים על ילדים במסיבות יום הולדת (חבילה עוברת, אמת או חובה) הכי חשוב בארגון ההפעלות זה שצד אחד תתנו לילד את חופש הפעולה שלו, על מנת שלא יקבל את ההרגשה שאתם משתלטים לו על המסיבה, ומצד שני אל תהססו להיות שם כדי לעזור לו בכל מה שהוא צריך.

מילה לסיכום

הדבר הכי חשוב בארגון ימי הולדת לילדים הוא שלא תעשו זאת לבד! ארגנו את יום ההולדת ביחד עם בן/בת הזוג, ביחד עם האחים הגדולים יותר של הילד וביחד עם הילד עצמו. ברגע שהמסיבה תיהפך לפרויקט משפחתי גם ירד מכם הלחץ והעבודה, וזה גם יתרום לגיבוש המשפחתי. בהצלחה!


דירוג:  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 StarsLoading...