הילדים מוציאים אותי מדעתי !!! למה כל דבר צריך להגיד אלף פעמים ???!!! לא פעם הורים רבים מוצאים את עצמם יוצאים מדעתם, ולא משנה עד כמה סמכותיים וביקורתיים הם יהיו – הילדים תמיד ימצאו עם ידם על העליונה. לא מדובר בהכרח רק בילדים הנמצאים בעיצומו של גיל ההתבגרות, אלא גם בילדים בגילאים קטנים יחסית שמחליטים כי הם עושים מה שבראש שלהם.


דירוג:  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 StarsLoading...

ייעוץ להורים

ייעוץ להורים על ידי אנשי מקצוע מומחים יוכל להביא לכל הורה ארגז כלים מושלם להתמודדות עם ילדים בעייתיים, הנחיית הורים בקורסים השונים תתבצע מתחילת התהליך ועד לסופו – עד שתצליחו לשלוט בנעשה בבית ולא הילדים.
ייעוץ להורים מנסה לצייד את ההורים בכלים מעשיים לשיפור האווירה בבית, כך שההורה יחווה את חווית ההורות בהנאה ובאווירה נעימה תוך שהוא גם מגשים את עצמו ומסייע לילדים לממש את הפוטנציאל הגלום בתוכו.

ייעוץ הורים – מתי לפנות לאופציה הזאת?

הורות זה תפקיד, אולי התפקיד החשוב ביותר, כמו כל תפקיד אותו אנו ממלאים עלינו לעבור הכשרה ולקבל כלים.
הורים ומשפחות הנתקלים בקשיים בהתמודדות היומיומית עם שיגרת היום, או סביב נושא מסוים בהורות כגון: סמכות הורית, שיגרת בוקר, שינה, הצבת גבולות, גמילה, יחסים בין אחים ועוד.
הדרכת הורים למתבגרים יכולה להיות הליך קצת יותר מורכב מאשר הדרכת הורים לגיל הרך, הסיבה העיקרית לכך טמונה בזה שילדים מתבגרים הרבה יותר עקשניים ובעלי דעה עצמאית לעומת תינוקות או ילדים קטנים יחסית שניתנים לשינוי או הכוונה בצורה קלה ופשוטה יותר.
אך חשוב שתבינו כי אסור לכם להתייאש! ייעוץ להורים מביא תוצאות כבר מהרגע הראשון, כך שלפני שאתם מאבדים שליטה על הבית והילדים שלכם – פנו לאופציה של הנחיית הורים על ידי אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בתחום!

הורים וילדים – מי באמת שולט בבית?

לא תמיד צריך לפנות לאופציה של יעוץ להורים על ידי איש מקצוע, לא כל מריבה קטנה עם הילד אומרת כי אתם קרובים לאבד שליטה! היחסים בין הורים וילדים תמיד יודעים עליות ומורדות, אך חשוב מאוד שתשימו לב שהילד מכבד אתכם ושם לב לדרישות שלכם, אם אתם רואים שהמצב מדרדר באופן קריטי ואתם לא מצליחים להחזיר את הילד למוטב – זהו השלב שבו נדרשת עזרה מקצועית של עצות להורים על ידי איש מקצוע.
ייעוץ להורים לא תמיד חייב להתבצע בנקודת השיא של המשבר בין ההורה לילד, לעיתים גם פנייה אל סדנת הורים או הדרכה הורית בתחילתו של המשבר תוכל להביא לתוצאות – לעיתים התוצאות יהיו מהירות ומשתלמות הרבה יותר, כך תחסכו את כל הדם הרע והמריבות ביניכם ובין הילדים ולא תגרמו לכך ששתי הצדדים יהיו חשופים למצבים לא נעימים.